כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיקולים מנחים בבחירת דלת הכניסה לבית

כאשר אנו רוצים לבחור את דלת הכניסה לבית, אנו לוקחים בחשבון מספר שיקולים. ישנם שיקולים בבחירת דלת הכניסה לבית, שזהים לשיקולים של בחירת דלתות פנים, אך ישנם שיקולים נוספים, הנובעים מכך שדלת הכניסה לבית, יכולה לשמש גם כדלת כניסה לאנשים לא רצויים.

25/02/2016

מהם שיקולים הזהים בבחירת דלת כניסה לבית, ובחירת דלתות פנים?

מהם שיקולים הזהים בבחירת דלת כניסה לבית, ובחירת דלתות פנים?
• תקני בטיחות למניעת פציעות- ישנם תקנים הנדרשים בדלתות, מטרת תקנים אלו, הן למנוע פציעה של האצבע אם בטעות הדלת נסגרת על האצבע, וכמו כן, יש תקנים שונים שמטרתן למנוע נפילה של הדלת. חברה המייצרת דלתות ולא עומדת בתקנים, עלולה למצוא את עצמה בתביעות.
• עיצוב - גם כאשר בוחרים דלתות פנים, וגם כאשר בוחרים דלת כניסה לבית, חשוב לבחור דלת שתהיה גם יפה ומעוצבת.
כאשר בוחרים עיצוב לדלת הכניסה לבית, השאלה המנחה אותה צריך לשאול את עצמנו, היא: איזה סגנון אנו רוצים שדלת הכניסה לבית תשדר?

ישנם שיקולים נוספים והבדלים כאשר בוחרים דלת כניסה לבית, וכאשר בוחרים דלתות פנים

• כאשר בוחרים דלת כניסה לבית, כדאי לבחור דלת ברזל, שתגן היטב על הבית. לעומת זאת, כאשר בוחרים דלתות פנים, כדאי לבחור דלתות מחומר קליל יותר.
• כאשר בוחרים דלת כניסה לבית, מומלץ לבחור דלת שבה יש נעילה איכותית, כדי להגן על הבית מפני פורצים.
• עיצוב דלת הכניסה לבית, יהיה מושקע הרבה יותר מאשר עיצוב של דלתות פנים.
• ידית ביטחון- כאשר בוחרים את ידית הכניסה לבית, כדאי לבחור ידית גדולה, שאיתה ניתן לפתוח ולסגור את הבית בקלות. איזה סוגי ידיות גדולות קיימות?
1. ידיות רגילות, אך גדולות.
2. ידיות הקבועות לאורך הדלת, איתם פותחים את הדלת באמצעות דחיפה קלה. ישנם ידיות ארוכות, עם עיצוב בוטיק, ועיטורים. ידית מעוטרת זו, מתאימה לבית או לבניין, המעוצבים בסגנון בוטיק קלאסי.

שיקולי בחירת דלת כניסה לבית, לפי ייעוד המבנה

ישנם סוגים רבים של דלתות המיועדות כדלתות כניסה לבית. אחת מהנקודות העיקריות שעוזרות להחליט, היא הייעוד של המבנה. ישנם כללים מסויימים בהתאמת דלתות כניסה אל מבנים:
1. כאשר המבנה מכיל כמות גדולה של אנשים, מומלץ להתקין ידית לאורך הדלת, הנפתחת על ידי דחיפה קלה. ככל שכמות האנשים במבנה גדולה יותר, יש להתקין דלתות רחבות יותר, ובמבנים ציבוריים יש להתקין דלתות כפולות.
2. כאשר בוחרים בדלת כניסה לבניין מגורים, כדאי לבחור בדלתות זכוכית. זהו העיצוב המקובל ברוב בנייני המגורים בישראל. ישנם 2 סוגי זכוכיות: סוג אחד, היא זכוכית הנראית כמראה כלפי חוץ, יש סוג נוסף של זכוכית צבעונית. העיקרון המשותף ב2 סוגי הזכוכית לדלת הכניסה, הוא שמי שנמצא בחוץ, לא יוכל להציץ אל לובי הבניין.
3. כאשר בוחרים דלת כניסה למחסן, מומלץ לבחור דלתות מעץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים