כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע חשוב להתקין תרמוסטט לדוד חשמל?

פעילות הויסות של תרמוסטט יכולה לחסוך הרבה כסף, להאריך את חיי גוף החימום ולמנוע תאונות. במאמר הבא נסביר כיצד מבצעים את הויסות ונבין למה חשוב להתקין תרמוסטט בעיקר בדוד חשמל.

19/05/2016

תרמוסטט לדוד חשמל ביתי

תרמוסטט הוא בין האמצעים החשובים ביותר עבור דוד חשמל ביתי. זהו מכשיר לבקרת הטמפרטורה של מערכת ומטרתו היא לגרום לה להימצא בתחום רצוי של טמפרטורות. מעגל הבקרה של תרמוסטט מורכב ממדידת טמפרטורות והשינוי מתבצע על ידי הפסקת פעולת החימום או קצב זרימת החום.

חיסכון כספי

חיסכון כספי
תרמוסטט יכול לחסוך הוצאות של מאות שקלים מדי חודש, בעיקר בחורף אך גם בשאר עונות השנה. תרמוסטט מסייע להפסקה אוטומטית של פעילות הדוד והוא מומלץ על ידי חברת החשמל ואנשי מקצוע. החיסכון הוא גם על הוצאות המים כי אין צורך לחמם מים עד לטמפרטורת מקסימום של 70 מעלות, וגם על הוצאות החלפת גוף החימום.

תחזוקה ותקינות

תרמוסטט מאריך את חיי גוף החימום. הוא מומלץ לכל דגם של דוד חשמל ומתאים גם לדגמים חדשים. ככל שהטמפרטורה בדוד גבוהה יותר כך עולה הסכנה להיווצרות אבנית מהירה, אך בעזרת תרמוסטט ניתן לשמור על תקינות לאורך זמן. הטמפרטורה המומלצת לויסות תרמוסטט היא 50 מעלות ובה משתמשים גם לצרכי משפחות עם ילדים ותינוקות.

בטיחות

אי אפשר להדגיש את החשיבות של תרמוסטט לדוד חשמל מבלי להזכיר את הבטיחות. תרמוסטט מונע תאונות ביתיות והוא יכול להגן על הדוד מפני פיצוץ. בנוסף, טמפרטורת מקסימום שאליה מגיע הדוד ללא תרמוסטט מסוכנת מאוד לילדים. לא תמיד אפשר למנוע מהילדים להגיע לטמפרטורה הזו לאחר שהם פותחים את הברז ולכן עדיף להתקין תרמוסטט.

ויסות תרמוסטט בדוד חשמל

לאחר התקנת תרמוסטט ניתן לוסת אותו אחת לתקופה מסוימת כדי לשמור על תקינותו. ויסות תרמוסטט לא נחשב כביצוע עבודות חשמל אך הוא בכל זאת מחייב הקפדה על כללי בטיחות מחמירים. ראשית, יש להוריד את מפסק הזרם הקשור לדוד בלוח החשמל הראשי. מי שלא מכיר את לוח החשמל לא צריך להסתכן ועדיף לו להזמין חשמלאי מוסמך. בשלב השני מבצעים בדיקה עצמית עוד לפני השימוש בטסטר, ובשלב הבא מוודאים את ניתוק הזרם באופן מוחלט. את הויסות של התרמוסטט מבצעים בעזרת בורג שקובע את טמפרטורת המקסימום שלו. על כל תרמוסטט יש בורג כזה וניתן לסובב אותו באמצעות מברג שטוח או טסטר. המטרה היא לסובב את הבורג עד שהקו מצביע על הטמפרטורה הרצויה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך לשלוף את התרמוסטט ממקומו כדי לבצע את הפעולה. לאחר מכן מחברים בחזרה את כיסוי הפלסטיק, מרימים את המפסק בלוח החשמל ומדליקים את הדוד לבדיקת תקינות סופית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים