כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך אפשר לקנות דירה היום?

רכישת דירה היא הרכישה המשמעותית ביותר של חיינו, וכל אחד מאתנו רוצה להבטיח שיהיה לו ביטחון במגורים שלו ובמה שהוא ישאיר לדורות הבאים שלו. עם זאת, כיום רכישת דירה היא ממש לא עניין של מה בכך, וחשוב לדעת מהן האפשרויות השונות שלנו בתחום.

14/06/2016
נושא מחירי הדירות והקושי ברכישת דירה בישראל של ימינו הוא נושא שעולה לכותרות, בצדק, בכמעט כל יום בשנים האחרונות. במשך שנים רבות, אנחנו חווים עליות מחירים קבועות ומתישות במחירי הדירות החדשות והקיימות במדינת ישראל, והדבר אף הגיע לכדי פיצוץ של ממש בקיץ של שנת 2011, כאשר המוני ישראל יצאו לרחובות במחאה על מחירי הדירות, שרבים מרגישים כי הם בלתי אפשריים. עם זאת, זוהי לא גישה נכונה, ובסופו של דבר נכס כמו דירה יהיה תמיד נכס שצריך להשקיע לא מעט בכדי לרכוש אותו. הגישה הנכונה לתחום תהיה להבין את שוק הנדל"ן היטב, לעבוד קשה, להשקיע בצורה נכונה, ולהגיע לאפיקי המימון או להכנסה המספיקה בכדי להצליח לקנות דירה. ברור שלא מדובר בעניין של מה בכך, אבל גם לא במשימה בלתי אפשרית.

כמה אפשרויות של רכישת דירה כיום, כולל אפשרויות של השקעות נכונות בשוק ההון

• משכנתא – המשכנתא היא האפשרות הברורה ביותר בכל מה שנוגע לקנייה של דירה כיום, וגם זו הנפוצה ביותר בישראל המודרנית. המשכנתא היא למעשה הלוואה של הרבה מאוד כסף לטווח ארוך מאוד, שניתנת על ידי הבנקים השונים, ושמה כערובה להחזר ההלוואה את הדירה עצמה. כך, עד שאנחנו מסיימים לשלם את המשכנתא (ומדובר בפרקי זמן של שנים ארוכות), הדירה אמנם שייכת לנו ואנחנו יכולים לעשות בה כל שברצוננו, אך היא נמצאת למעשה בבעלות הבנק, ובעיות בתשלום המשכנתא תובלנה בסופו של דבר לפינוי שלנו או להשלכות אחרות על חיינו.

• השקעות נכונות – מעבר למשכנתא או לעבודה קשה במיוחד, קשה לראות מצבים בהם ניתן באמת לממן רכישת דירה בלי גב כלכלי חזק מאוד מבית. עם זאת, זוהי תפיסה שגויה, ואחד הגישות הנכונות ביותר בתחום היא ביצוע של השקעות כלכליות נכונות בשוק ההון בכדי לממן את הדירה שלכם. השקעות בשוק ההון דרך אפיקי החיסכון וההשקעה, בסכומי כסף מוגדרים מראש שמטרתם בסופו של דבר להגיע לסכום הדרוש לרכישת דירה, הן השקעות שתוכלנה להביא אתכם במהירות לא מבוטלת לסכום הדרוש עבור דירה. כך, בשילוב בין השקעות סולידיות בסיכון נמוך לבין השקעות קצרות טווח בסיכון גבוה יותר, ניתן להגיע לחלום הדירה.

בסופו של דבר, עם השקעה כלכלית נכונה, לא חייבים להסתבך בהלוואות ברכישת דירה

כסף ששוכב בבנק לא צריך לשכב שם בלי לייצר עוד כסף, במיוחד כאשר אתם חוסכים לרכישת דירה. אפיקי החיסכון השונים ואפיקי ההשקעה השונים יקצרו לכם טווחים בצורה משמעותית ביותר במשימה להגיע לדירה – וחשוב לפנות לאנשי מקצוע איכותיים בתחום ולדעת כיצד לנהוג עם הכסף שלכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים