כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איטום מרפסות

ידוע כמעט לכל שבתים בעלי מרפסת הם בעלי ערך רב יותר. לכן חשוב מאוד לשמור עליה, כן מפני תנאי מזג האוויר והן מרטיבות אשר נצברת מתחת למרצפות. ובכדי להיפטר ממנה בצורה יסודית יש לבצע איטום של המרפסת.

17/08/2016

אם בנינו בית חדש או שאנו חווים הצטברות נוזלים במרפסת, כדאי לבצע איטום שלה

אם בנינו בית חדש או שאנו חווים הצטברות נוזלים במרפסת, כדאי לבצע איטום שלה
המרפסת הביתית הינה החלק בבית אשר חשוף לרוב לכמות הגדולה ביותר של משקעים, מלבד הגג שלעיתים חשוף יותר. חשיפה זו גורמת להיקוות נוזלים מתחת למרצפות אשר גורמים לנזק רב, ולכן חשוב ביותר לאטום את אותה בצורה איכותית, ולדעת אילו שיטות איטום קיימות כיום בכדי לבחור את השיטה הטובה ביותר עבורנו. כיום קיימות שלוש שיטות מרכזיות לביצוע איטום מרפסות.

איטום מרפסת הכולל פירוק מרצפות

שיטה זו, אשר נחשבת לשיטת איטום מרפסות יעילה ביותר, הינה גם השיטה היקרה ביותר והקשה ביותר לביצוע. בשיטה זו, יש לפרק קודם כל את מרצפות המרפסת בכדי לקבל גישה לאזור שניזק מרטיבות. לאחר מכן, יש לבצע מספר פעולות בכדי לייבש את האזור, לתקן את נזקי הרטיבות ולמנוע את חזרתם, כאשר הדבר כולל ריקון לחלוטין של החומר המבודד הקיים כעת והחלפתו בחומר חדש. השלב הבא הינו הנחת האיטום ולאחר מכן ריצוף מחדש. היתרון הבולט בשיטה זו הינו שהיא מטפלת בבעיה בצורה יסודית ומבטיחה איטום איכותי ביותר. החיסרון הינו המחיר הגבוה יחסית וזמן העבודה הממושך יחסית לשיטות האחרות.

איטום מרפסת על המרצפות

שיטה נוספת הינה באמצעות ביצוע איטום על המרצפות הקיימות והוספת ריצוף חדש מעל שכבת האיטום. שיטה זו דורשת בדיקה של יכולת הרצפה לעמוד בעומס השכבות הנוספות עליה, וכן בדיקה של תנאי השטח, והיא אינה מתאימה לכל מרפסת. רבים בוחרים בשיטה זו בשל החיסכון הכלכלי בביצועה, אולם היא אינה מטפלת בבעיה בצורה יסודית היות ואין ניקוז של המים שכבר הספיקו להצטבר מתחת לרצפות, כך שהנזקים שהם גורמים עלולים להחמיר עם הזמן.

איטום המרצפות

שיטה זו הינה המהירה ביותר, אך ככל הנראה גם הכי פחות יעילה. בשיטה זו, מתבצע חיתוך של חיבורי הרצפות, כך שנוצרים רווחים בין מרצפות המרפסת. לאחר מכן מתבצע ניקוז של המים שנקוו מתחת למרצפות ולבסוף איטום מחדש של המרפסת. שיטה זו אינה מחזיקה מעמד לאורך זמן, ולרוב אינה מספיקה בכדי למנוע מהמים וכן אינה מאפשרת ניקוז איכותי של המים, כך שאנו רואים התקדמות של הנזקים שהם גורמים.

חשוב לבחור בשיטה איטום המרצפות הנכונה עבורנו ועבור האזור בו אנו חיים

באזורים בהם אין סכנת רטיבות גדולה, כגון אזורים מדבריים, ניתן להיעזר בשיטות איטום מרפסות פשוטות יחסית, בעוד אזורים לחים ורטובים יותר דורשים נקיטת אמצעים חמורים יותר כנגד הרטיבות, ולכן חשוב שנתאים את השיטה בה אנו עושים שימוש לאיטום מרפסות כמה שיותר לצרכים שלנו. בנוסף, חשוב שנחשוב על העתיד ולא ננסה לחסוך בעלויות עכשיו שיעלו לנו אחר כך הרבה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים