כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

באילו מקרים נצטרך את שירותיו של עורך דין מקרקעין?

עסקאות נדל"ן הן עסקאות ומורכבות יחסית ונחשבות לעסקאות החשובות ביותר שמרבית האנשים מבצעים במהלך חייהם. עקב חשיבותן הרבה של עסקאות אלו, חשוב להקפיד לבצען כהלכה ובליווי צמוד של עורך דין מקרקעין.

03/11/2016

מהם תפקידיו של עורך דין למקרקעין?

מהם תפקידיו של עורך דין למקרקעין?
עורך דין למקרקעין אחראי לייעץ, ללוות, לטפל, ולייצג את לקוחותיו בעסקאות הקשורות לתחום הנדל"ן והמקרקעין. מתוקף תפקידו על עורך הדין לייצג נאמנה את לקוחותיו ולהבטיח את זכויותיהם, נכסיהם, וממונם בכל עסקה, הסכם, תביעה, או סוגיה הקשורה לתחומים אלו. על עורך הדין למקרקעין להיות בקיא בתחום המקרקעין על בוריו לרבות דינים, חוקים, ותקנות. מאחר ותחום המקרקעין הינו תחום גדול, תפקידיו של עורך הדין למקרקעין הינם נרחבים ויכולים לכלול: עריכת חוזים והסכמים לרכישה או השכרה של נכסים, רישום נכסים, התנהלות מול רשויות המס, עריכת זיכרון דברים, קבלת היתרי בנייה, ועוד.

מתי שירותיו של עורך דין מקרקעין נחוצים?

רכישת דירה

רכישת דירה היא אחת מהעסקאות הגדולות ביותר שרוב האנשים מבצעים. עסקה זו יכולה להסתכם בכמה מיליוני שקלים, ולכן תרצו להבטיח את זכויותיכם במהלך העסקה ולוודא כי אין פגיעה בכספכם. לשם כך, יש לשכור עורך דין מקרקעין אשר יבדוק את חוזה הרכישה, יוודא כי המוכר הוא אכן בעל הנכס וכי הנכס רשום על שמו בטאבו, וכי הדירה אינה חורגת מהיתרי הבניה שניתנו לה. כמו כן, עורך הדין יסייע בחישוב מיסי הנדל"ן המוטלים על העסקה, הכוללים בתוכם את מס הרכישה.

מכירת דירה

יש שני צדדים בכל עסקה, ולכן גם מוכר הדירה צריך ייצוג. למרות שהקונה נמצא בעמדה פגיעה יותר מאשר המוכר, גם המוכר זקוק לסיוע של עורך דין מקרקעין אשר יסייע לו לשמור על האינטרסים שלו בעסקה. עורך הדין למקרקעין אחראי על עריכת חוזה המכירה, בצורה אשר מייצגת את האינטרסים של המוכר. כמו כן, עורך הדין אחראי לחישוב מס השבח אשר מוטל על העסקה וחל על המוכר.

השכרת דירה

השכרת דירה הינה עסקה קטנה יותר מאשר מכירה או רכישה של דירה, אבל כאן ישנה חשיבות גבוהה לעריכת חוזה השכירות. חוזה שכירות מייצג את ההסכם בין השוכר למשכיר וחשוב כי הוא יכיל בתוכו את כל ההיתרים והמגבלות אשר חלים על השוכר והמשכיר כחלק מהסכם השכירות. חשוב להיעזר בעורך דין למקרקעין בעריכת חוזים מסוג זה על מנת לוודא כי החוזה נכתב בהתאם לחוקי השכירות בארץ וכי לא קיימים סעיפים חריגים ובלתי סבירים בחוזה.

אסור להתפשר על ניסיון ומקצועיות

דיני המקרקעין בארץ הם דינים מורכבים וכדי להכירם לעומק יש צורך בניסיון וותק רבים בתחום. מאחר ועסקאות נדל"ן הן עסקאות חשובות ולא פשוטות, חשוב לבחור בעורך דין מקרקעין ותיק ומנוסה אשר ייצג אתכם בכבוד וישמור על זכויותיכם וכספכם במהלך העסקה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים