כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כללי התנהגות בזמן שריפה

כשפורצת שריפה אין ספק שמדובר במצב מבהיל, שעלול גם לסכן חיים. על מנת למזער את הנזק ככל שרק ניתן, חשוב לפעול בצורה כמה שיותר לוגית ופחות אמוציונאלית, וכמובן – להישמע לכוחות כיבוי האש, לכשיגיעו. הנה לפניכם רשימת כללי ההתנהגות שחשוב שתהיה לנגד עיניכם בשעת הצורך.

12/03/2013

כך תתנהגו בשעת שריפה

כך תתנהגו בשעת שריפה
דווחו

ברגע שאתם מזהים שפרצה שריפה במקום, עליכם להודיע על כך לכל האנשים הנמצאים במקום ובסביבה. לאחר שהודעתם לכולם ווידאתם שהם מתחילים להתפנות מהמקום, חייגו 102 וידעו את כוחות כיבוי האש.

כבו זאת בעצמכם (רק במידת האפשר!)

אם יש במקום ציוד כיבוי אש, תוכלו לנסות לכבות את האש בעצמכם, או לפחות לנסות למנוע את התפשטותה במרחב. עשו זאת רק אם הדבר אינו מסכן אתכם או אנשים אחרים הנמצאים במקום. שימו לב: אין להשתמש בציוד כיבוי אש שמתיז מים כל עוד לא ניתקתם את זרם החשמל במקום, על מנת שלא תתחשמלו, חלילה. לכן, נתקו את אספקת החשמל הראשית ורק אז נסו לכבות את האש. אם כוחות הכיבוי כבר הגיעו – הישמעו להוראותיהם ותנו להם לבצע את העבודה. הם יודעים אותה הכי טוב.

פנו והתפנו

על מנת למזער את הסכנה שאנשים ייפגעו כתוצאה מהדליקה, יש חשיבות מכרעת לפינוי מהיר של כל הנמצאים במקום. ראשית, אל תסכנו את עצמכם. עברו רק מתחת לשכבת העשן ואל תחצו אותה, ואם אפשר – אל תפתחו דלתות שאתם חוששים שמאחוריהן בוערת אש. אם אין ברירה – פתחו אותן בצורה איטית ומבוקרת, רצוי כשיש בידיכם מטף או אמצעי כיבוי אחר. דלתות ופתחים אחרים יש לסגור במידת האפשר, על מנת למנוע את התפשטותה של האש לחלקים אחרים של המבנה. חשוב: אל תנעלו אף דלת, יכול להיות שהיא תשמש אתכם ואחרים כדי להימלט. כשאתם יוצאים מהמבנה, נסו לאסוף אחריכם כמה שיותר אנשים, כדי למנוע פגיעות בנפש. את דרככם החוצה עשו אך ורק במדרגות ובשום אופן אל תשתמשו במעלית.

אבזור נכון למניעת אסון

כיום ישנו ציוד כיבוי אש הכולל מגוון רחב של אפשרויות: מטפים, גלגלונים, ספרינקלרים ומערכות נוספות לגילוי ולכיבוי אש, שיסייעו לכם להתמודד עם מצבי שריפה ברגע האמת. על מנת שתוכלו לנהוג על פי כללי הבטיחות שהוזכרו לעיל, חשוב שתאבזרו את המבנה בו אתם נמצאים בציוד כיבוי אש איכותי ומתאים. כדאי מאוד לפנות לחברה אשר מתמחה בשיווק ובהתאמה של ציוד כיבוי למבנים, שתוכל לייעץ לכם ולהתאים את הציוד המתאים ביותר לצורכיכם וגם לתקציבכם, כמובן.

המאמר נכתב באדיבות חברת א. דנן – מערכות כיבוי אש בע"מ
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים