כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם בריכה עילית בחצר היא הפתרון עבורכם?

בריכה עילית לעומת בריכה חצובה – במה כדאי לנו לבחור? התשובה כוללת מספר פרמטרים ושיקולים שכדאי לקחת בחשבון

07/12/2016

מהי בריכה עילית?

מהי בריכה עילית?
בריכה עילית היא לא המצאה חדשה. בריכות עיליות קיימות כבר עשורים, אלא שרק בעשור האחרון עבר התחום תהליך של חדירה משמעותית אל המיין סטרים, ולא בכדי. אחד החששות אז, כמו גם היום, מבחירה באפשרות של בריכה עילית, הוא החשש מפציעה בגוף הבריכה באופן שיוציא אותה מכלל שימוש ובדרך יגרום גם הצפה בכל שטח החצר. כיום, חששות אלה מקבלים מענה מספק באמצעות טכנולוגיות חומרים חדשניות, המאפשרות ליצור בריכות ענק בעלות עמידות גבוהה מאוד לסביבה, לנזקי מזג אוויר ואפילו לחיתוך בזדון. בריכה עילית לעולם לא תהיה עמידה כמו בריכת בטון חצובה, אבל כיום היא בהחלט יכולה להציע פתרון עמיד למדי, שבהתנהלות ביתית טיפוסית יחזיק מעמד לאורך שנים.

בריכה מוגבהת מעל פני האדמה, על כל המשתמע מכך

החיסרון המשמעותי יותר של בריכות עיליות הוא העובדה שהן עיליות, שהן מוגבהות מעל פני האדמה ותופסות למעשה את כל החלל, לא רק לרוחב אלא גם ובעיקר לגובה. במרבית החצרות, בריכה כזאת יכולה ליצור תחושה של עומס ולהוציא את החצר מכלל שימוש למעט הבריכה עצמה. בריכה חצובה, כפי שמספר ציון זוארץ, קבלן בריכות וותיק, תופסת אמנם את השטח הנדרש במרחב, אך היא אינה עוברת את גובה האדמה, ולכן משתלבת בצורה מושלמת במרחב הכולל. כמו כן, בריכה חצובה מאפשרת לעצב את סביבת הבריכה בצורה אפקטיבית, להוסיף דק עץ מסביב ולפזר פינות ישיבה ושיזוף.

סוגיית המחיר – סוגיה משמעותית ומכרעת עבור אוכלוסיית המיין סטרים

אחרי שאמרנו את זה, השיקול המרכזי שמנחה את מרבית האנשים בבחירת בריכה עילית אל מול בריכה חצובה הוא עלות ההקמה. בשיקול זה יש מנצחת ברורה והיא הבריכה העילית. על פי ציון זוארץ, בריכה כזאת יכולה להיות כרוכה בעלות של אלפי שקלים בודדים בלבד, לעומת עלות של עשרות אלפי שקלים עבור בריכה חצובה, וכאשר מדובר באוכלוסיית המיין סטרים, זהו שיקול מספיק כדי להכריע לטובת הבריכה העילית.
יחד עם זאת, לפני שאתם מקבלים החלטה, כדאי לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

בריכה עילית מול בריכה חצובה

• בריכה עילית תופסת נפח גדול במרחב ויכולה גם לחסום מעבר אור ואוויר
• בריכה עילית אינה מאפשרת יצירה של סביבת בריכה מעוצבת ונוחה, ולעיתים סביבת בריכה בכלל
• בהיעדר סביבת בריכה מסודרת, ההסתברות להיווצרות לכלוך ובוץ מסביב, גדלה
• בריכה חצובה יכולה לשדרג משמעותית את ערך הנכס, מעבר לשווי האמיתי של הבריכה עצמה
• בריכה עילית מספקת את הערך של השחייה או ההשתעשעות במים בלבד, בעוד שבריכה חצובה מספקת גם אווירה וסביבה נעימה לשיזוף ואירוח

בשורה התחתונה, כפי שמסכם זאת ציון זוארץ, אם יש לכם את האפשרות להשיג את התקציב הנדרש לבריכה חצובה, זוהי בהחלט האפשרות העדיפה. במידה ולא, בריכה עילית יכולה לתת לכם פתרון פונקציונלי לא רע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים