כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו טיפול תקופתי?

בעלות על רכב אינה כרוכה רק בהנאה הנובעת מהניידות המוגברת והעצמאות. המשמעות של להיות בעל רכב טומנת בחובה אחריות גדולה לחיי הנוסעים, הולכי הרגל והנהגים האחרים שעל הכביש. אחריות זו באה לידי ביטוי בעיקר בטיפולים אשר יש להעביר את הרכב, בכדי להבטיח את כשירותו ובטיחותו על הכביש.

05/01/2017

מה בודקים במהלך הטיפול?

מה בודקים במהלך הטיפול?
עם הזמן ועם השימוש ברכב, חלקיו השונים ומתבלים. מטרת הטיפול היא לאתר בלאי ותקלות נוספות הנגרמות בחלוף הזמן, כגון חמצון ויובש, ולהחליפם בחלקים איכותיים וחדשים. לעיתים אין צורך ממשי בהחלפת החלקים וניתן אך לתקנם ולהחזירם למצבם המיטבי. בנוסף, כלל הנוזלים החיוניים לתפקוד הרכב מוחלפים ומערכות מכוונות לפי צורך.

מתי יש לערוך טיפול לרכב?

את הרכב יש לקחת למוסך מורשה בכל פעם שחשים במשהו שאינו כשורה. אם זה צמיג רופף, סטייה של ההגה או נורה דלוקה אשר אין אנו יודעים על מה היא מעידה. ישנם גם טיפולים תקופתיים, למשל טיפול 10000 אותו יש לערוך בכל פעם שהרכב עובר 10000 ק"מ. חשוב לדעת, כי יצרני רכב מסוימים מגדירים תקופות זמן לפיהן יש לערוך את הטיפול, ללא כל קשר לקילומטראז' שהרכב עבר, וחשוב מאד לפעול לפי ההנחיות.

איך בוחרים מוסך לטיפול ברכב?

חשוב לדעת בהגיעו של הרכב לשלב בו יש להעבירו טיפול תקופתי לפי הוראות היצרן או לפי הקילומטראז', היכן כדאי לערוך את הטיפול. מומלץ לחפש מוסך מורשה, בין אם מוסך רשת של היבואן ובין אם מוסך מורשה החבר באיגוד המוסכים, המגבה זאת במסמכים רלוונטיים. טיפול הרכב אצל מוסך מורשה יקטין את הסיכוי של תיקונים מיותרים ובכך של הוצאה כספית מיותרת וכמובן יבטיח טיפול יסודי ובטוח.

ההשלכות החמורות הכרוכות בהזנחת הטיפול ברכב

הזנחת הטיפולים עשויה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לרכב או להחמרה במצבן של תקלות מזעריות בחלקים השונים ברכב, עד לכדי תקלות חמורות ומסוכנות שעשויות לסכן את חיי הנוסעים, חיי הולכי הרגל וחייהם של האחרים שעל הכביש. תיקון תקלות אלו במצב בו הן החמירו לכדי תקלות מורכבות, יעלו הרבה יותר כסף לתקן מאשר אילו היו מטופלות מראש ובזמן.

איך ניתן לצמצם נזק?

בלאי של חלקי הרכב הוא לעיתים בלתי נמנע. עם זאת, מומלץ להקפיד על טיפולים שניתן לערוך לבד על בסיס קבוע, כגון, החלפת צמיגים במידת הצורך, החלפת שמן ומים והחלפת מגבי השמשה במידת הצורך. טיפולים מצומצמים ופשוטים אלו יעזרו למנוע היווצרות תקלות מורכבות יותר ברכב בחלוף הזמן.

איכות חלקי החילוף במידת הצורך

מומלץ לוודא את איכות חלקי החילוף בהם משתמש המוסך המורשה במהלך הטיפול לרכב. חלקי חילוף באיכות ירודה או חלקי חילוף גנובים עשויים לגרום לתקלות בלתי הפיכות ברכב ואף לסכן חיים.

עלות הטיפול התקופתי

עלות טיפול ה10000 תלויה במספר משתנים. ראשית, בהחלפת החלקים הנדרשת לפי חוות דעתו של המכונאי. איכות חלקי החילוף גם היא, תבוא לידי ביטוי במחיר. שנית, איכות וסוג השמן שיושם במנוע, גם היא תשפיע על המחיר. לבסוף, סוג המוסך- בין אם מורשה או רגיל, ישפיע גם כן על המחיר. חשוב לזכור, על איכות לא מתפשרים, בייחוד כשמדובר על בטיחות בדרכים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים