כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בועת הנדל"ן – מהי?

בועת נדלן נקראת גם בועת דיור, הכוונה היא לבועה כלכלית שמתרחשת מפעם לפעם בשוק מקומי או גלובלי. המאפיין העיקרי של בועת הנדלן היא בעלייה החדה והמהירה של שווי המקרקעין ומגיע לרמה כזו שהעסקה פשוט לא כדאית, כי המחיר הוא ממש לא פרופורציונאלי.

28/03/2017

אל תתייאשו!

אל תתייאשו!
עדיין כי בכל עלייה ישנה גם ירידה שיכולה להוביל . כמעט תמיד זיהו את בועות הנדלן, משחר ההיסטוריה, בדיעבד, לאחר הדפלציה, אפילו גדולי המומחים גם כן טוענים שהבועה תתפוצץ כמו כל בועת נדלן.

למה הממשלה לא מצליחה להוריד את מחירי הנדלן בארץ?

חשבתם פעם מדוע מעולם לא התקבלה החלטת ממשלה להוריד את מחירי הנדל"ן ולמה כאשר היצע הדירות גדל הדבר לא משפיע על ירידת המחירים? בועת הנדל"ן בישראל היא מעט בעיתית ויש בה יותר מידי עובדות מטרידות. ננסה לפרט מעט מהם במאמר שלפניכם: כל מי שקצת מתמצא בתחום של חדשות נדלן יודע שכל הזעזועים הפוליטיים והחברתיים שקיימים בשפע במדינת ישראל, משפיעים ומותירים חותם עמוק על כל הנושא השברירי של בועת הנדל"ן בישראל. נמנה מספר עובדות –

הבועה הישראלית היא בועת הנדל"ן מהגדולות בעולם

אם ניקח לשם השוואה את בועת הנדל"ן האמריקאית, הרי שכל מי שבקי ומתעדכן בנושאי חדשות נדלן יודע, כי בועת הנדל"ן האמריקאית שהתפוצצה וכמעט איימה להחריב את כל הכלכלה בעולם הגיעה בזמני השיא שלה לעליית מחירים של חמישים אחוזים. כאן בישראל הגיעה הבועה מזמן לעלייה של מאה אחוזים!

מחוללי הבועה הישראלית אלו משקיעים בנדל"ן ואוספי דירות

חדשות נדלן של ראשית שנת 12009 דווחו על ירידת הריבית במשק לרמה אפסית, ועד היום עלתה כמות משקיעי הנדל"ן בעשרות אחוזים בהשוואה לכמות שלהם לפני תחילת ניפוח הבועה. עודפי הביקוש הם אלה שהזרימו לשוק והניעו את כדור השלג של בועת הנדל"ן ואשר לתוכו נסחפו גם קוני הנדל"ן לצרכי מגורים. במהלך התקופה הזו התבססה לה שכבה של עשרות אלפי ישראלים שהחזיקו בשלוש דירות ואף יותר מכך. מובן שרבים מהם היו פוליטיקאים בכירים או ראשי משק בהווה ובעבר ובקיצור, השכבה שמנהלת את מדינתנו – מדינת ישראל. הביקוש העודף שהם הזרימו אל השוק חוללו את עליית המחירים המסחררת שאין דומה לה בכל העולם, והם חוללו את בועת הנדל"ן.

האם באמת ישנה בעיית היצע?

יש הטוענים שאין היצע של דירות ולכן מוצאים את עצמם משפחות רבות ובעיקר זוגות צעירים מתניידים בין דירות שכירות בהעדר דירות. אז האמת שקיים היצע של דירות, השאלה היא למי מיועד ההיצע הזה? האם לאוספי דירות או למחוסרי דיור. אם ננטרל את עודף הביקוש של אספני הדירות נגלה שיש דירות בשפע עבור כל מי שמתעניין בהם.
אם תעמיקו ללמוד ולהתעניין בתחום חדשות נדלן תגלו עוד עובדות מטרידות ולגמרי לא נעימות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים