כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עיצוב דירות קטנות במיוחד

יש ברשותכם דירה קטנה ולא יודעים כיצד לעצב? המאמר הבא בדיוק בשבילכם – על מנת לתת לך כלים כיצד לעצב דירות קטנות במיוחד ולנצל את המ"ר המירבי של המקום.

04/05/2017

בעיית הדיור והקושי בדירה קטנה

בעיית הדיור והקושי בדירה קטנה
אחת הבעיות הגדולות אם לא הגדולה שבהם במדינת ישראל היא בעיית הדיור. בין אם מדובר בדירה שאתם מחפשים כדי להתחיל את חייכם הזוגיים והמשפחתיים ובין אם מדובר בדירה קטנה שאתם רוצים להשכיר אך חוששים שבגלל הגודל אנשים יירתעו ממנה, תדעו שיש לכם הרבה מה לעשות בנידון כדי להפוך אותה לאטרקטיבית אפילו אם היא לא עוברת גדלים כמו של חמישים או ארבעים מטרים רבועים. יש מספר דרכים יצירתיות כדי לפתור את הבעיה כשבראש ובראשונה דרושה יצירתיות. אם אין לכם את היצירתיות הנדרשת, יש מעצבי פנים שישמחו לעמוד לשירותכם ולהפוך גם נכס קטן לדירה אטרקטיבית ואיכותית.

כך תשדרגו גם דירות קטנות במיוחד

הדבר הראשון שצריך להתייחס אליו בעיצוב דירות קטנות זה הבנה של הגודל. אמנם הגודל קטן, אבל מה שקובע באמת היא התחושה של הגודל. למה הכוונה? ישנן דירות גדולות מאוד שמרגישות קטנות, ורק שמבינים כמה מטרים רבועים מכילה הדירה מבינים שהיא גדולה. הכול עניין של ריהוט ושל משחק בתחושות המרחב. אז כדי לשפר את הבעיה מלכתחילה, חשוב להבין שהמצב הקיים ייפתר אך ורק על ידי הבנת העיקרון הבסיסי הזה.

ניצול הקירות בדירה קטנה

האלמנט הראשון שחשוב לקיים כדי לתת תחושת מרווח בדירה היא ניצול של הקירות בצורה נכונה, ואם צריך גם להוריד קיר אחד. לפעמים עדיפה דירת סטודיו קטנה בעלת חדר או שניים, גדולה יחסית, מאשר דירה ממודרת שאין בה חלל ונדמה שהיא דחוסה ומצומקת. ישנם קירות מסתובבים, מחיצות מתקפלות ואפילו הורדה של קיר לחלוטין או הפיכתו לחלון זכוכית עם וילון יכולים לסייע.

ריהוט בבית

ריהוט תופס מקום רב בבית. בעיצוב דירות קטנות, רהיטים כמו שידה, שולחן אוכל וסלון תופסים הרבה מקום ולא תמיד נחוצים. כדי למזער את המרווח בדירה ולתת לה תחושה גדולה יותר, נסו לצמצם במה שניתן, כך למשל סלון בעל שתי ספות יכול להספיק מאשר סט מלא שכולל שישה מקומות ישיבה. ישנם רהיטים מתקפלים כמו ספה נפתחת או ארון הזזה שחוסכים הרבה מקום והם אפשרות מצוינת למי שיש אצלו בדירה את הבעיה הזו.

שימוש נכון בצבעים ותאורה נכונה

עוד גורם שיכול לעזור בעיצוב דירות קטנות הוא שימוש נכון בצבעים מונוכרומטיים. בשימוש כזה, יש שימוש באותו צבע פשוט בגוונים אחרים, כך למשל אפשר לשלב את המטבח בגוונים שוים של כחול או את הסלון בחום ואפור. יחד עם תאורה נכונה אפשר לקבל תחושה מרווחת ונעימה. האור משמעותי מאוד בדירות כאלו וכשלא מגיע אור התחושה היא שהמקום קטן וצפוף. אם תציבו מנורות שונות, בעיקר עם אור לבן ונעים כמו מנורות לד, תוכלו להאיר מקומות חשוכים וכך הדירה תיתן תחושה של מרווח נעים, כמובן יחד עם פתיחת החלונות כשאפשר כך שאור השמש יחדור ויעשה את העבודה יותר טוב מכולם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים