כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת תאורה לבית החדש

הסוד של תאורה מחמיאה בבית פרטי הוא שילוב בין אור טבעי ומלאכותי. במאמר הבא נסביר כיצד משיגים את השילוב הזה, איך מאירים כל חדר בנפרד ומה צריך לעשות על מנת ליצור אשליה אופטית של בית גדול

27/06/2017
בית חדש הוא הזדמנות לבחור בצורה מדויקת ויסודית את מערכת התאורה. בעזרת התאורה ניתן ליצור אשליה אופטית של בית גדול, להדגיש אלמנטים דקורטיביים מסוימים ולשלב אור טבעי כדי לחסוך בהוצאות חשמל. בנוסף, החשיבות של תאורה בבית חדש נובעת מכך שניתן לבחור היכן להתקין את נקודות החשמל ולשלב את גופי התאורה כבר בתכנון האדריכלי המקדים.

החשיבות של תאורה טבעית במטבח

בראש ובראשונה, כדאי לנסות לנצל טוב ככל האפשר את התאורה הטבעית של המטבח. אור השמש בריא לכל המשפחה, הוא מרענן את מראה חלל הפנים של החדר והוא חוסך בהוצאות אנרגיה וחשמל. ניתן לעשות זאת עם בניית חלונות גדולים במטבחו ובחדרי השירות ועם מתן עדיפות לוילון עדין על פני פתרונות הצללה מאסיביים. לאחר מכן כבר ניתן להשוות בין האופציות הקיימות ולהתאים את גופי התאורה למסגרת התקציב.

חדר שינה: המקום הכי חשוב בבית

התחילו את תכנון התאורה בבית החדש עם חדר השינה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:
• הוסיפו כמה שיותר מנורות כדי ליצור אווירה רומנטית
• השתמשו במנורות כדי לשבור מראה סימטרי ומשעמם
• שלבו בין פונקציונאליות ואסתטיקה בעזרת תאורה חזקה
• הדגישו את הרהיטים המרכזיים בחדר השינה ובעיקר את המיטה
חדר השינה שלכם הוא המקום הכי חשוב בבית החדש. המטרה היא שתיהנו להיכנס לתוך החדר, שתשתמשו בתאורה כדי להירגע ושתוכלו לקום בכל בוקר רעננים ומרוצים.

מה קורה בחדר השינה של הילדים?

שימו לב להבדל בין תאורה בחדרי השינה של ההורים לעומת חדרי הילדים. בעוד חדרי השינה של ההורים משמשים אותם רק כדי לישון, הילדים נכנסים לחדר גם כדי לשחק, לארח חברים, לצפות בטלוויזיה, להכין שיעורי בית, לקרוא ועוד. הדגש צריך להיות על שילוב 3 סוגי תאורה בחדר הילדים:
א. תאורה לכלל החדר – זו התאורה המרכזית שעליה הילד שולט באמצעות המתג או עמעם. כדאי שהתאורה תחמיא למראה החדר ותהיה נגישה ובטיחותית.
ב. תאורה לשולחן הכתיבה – זו תאורה שאותה הילד מפעיל רק כאשר הוא נמצא ליד שולחן הכתיבה. בניגוד לתאורה הכללית, היא מאירה באופן ספציפי את השולחן ואת החפצים שיש עליו.
ג. תאורת קריאה – תאורה לצד המיטה יכולה להשלים את התאורה המרכזית ולאפשר לילד לעשות בה שימוש נפרד. תאורת קריאה מתאימה לחדרי ילדים בכל הגילאים ומסייעת בעיקר במקביל לתאורה המרכזית.

עיצוב תאורה ברמה גבוהה לסלון

אי אפשר לבחור גופי תאורה לבית בלי להשקיע בסלון. ראשית, הימנעו מהצבת ספוטים מעל הספה כי זה גורם בדרך כלל לתחושה לא נעימה עבור מי שיושב עליה. שנית, אל תמקמו מנורות מול מסך הטלוויזיה כדי שהאור לא ישתקף על הזכוכית. בחרו איזה אלמנטים בסלון להאיר ועשו זאת בחוכמה עם תאורה ממוקדת. לבסוף, פזרו את התאורה באופן שווה כדי להימנע מצד אחד מיצירת צללים גדולים, אך מצד שני להשיג תאורה אחידה בחללים השונים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים