כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אפשריות הגעה לעבודה

לכל עובד קיימות מספר אפשרויות הגעה למקום העבודה, אם זה באמצעות רכב פרטי, תחבורה ציבורית הכוללת אוטובוסים, רכבות ומוניות או באמצעות הסעות עובדים מיוחדות. במאמר הבא נפרט אודות אפשרויות אלו ונביא את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

23/07/2017
ההגעה לעבודה היא אחת הנסיעות הכי מתישות שיש. אנחנו עייפים מאוד ובעיקר בבוקר של ימי ראשון אנחנו יכולים למצוא עצמנו תקועים בפקקים מצד שני, תחבורה ציבורית יכולה להאריך משמעותית את הדרך ואת ההגעה עצמה ובחלק מהעבודות היא כלל לא אפשרית. מצב כזה מותיר את ההסעות לעובדים כאפשרות הטובה ביותר אך עדיין לכל דבר יש יתרונות וחסרונות וצריך לשקול אותם מראש. אם כן מהן האפשרויות להגיע לעבודה ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת?

הגעה ברכב פרטי

היא ההגעה המועדפת על כולם. מצד אחד הגעה ברכב פרטי היא שיא הנוחות כיוון שאנחנו יוצאים מהבית וישר נכנסים לרכב ומבלים את כל הדרך עם המוזיקה שאנחנו צריכים, עם השקט שאנחנו צריכים ויכולים לתכנן את הזמן בצורה יותר יעילה. מצד שני, הגעה ברכב פרטי לעבודה יכולה להיות בעייתית מאוד בעיקר בערים גדולות כמו בגוש דן כאשר העובד יכול להיתקע בפקקים למשך זמן רב. הגעה ברכב פרטי יכולה להיות בעיה קשה גם למעסיקים כיוון שעליהם להחזיר הוצאות נסיעה גבוהות מאוד

הגעה בתחבורה ציבורית

סוג זה של הגעה יכולה להיות מעולה במיוחד כאשר הנסיעה קצרה. במדינת ישראל ענף התחבורה הציבורית מפותח ומאפשר לנו להגיע בקלות ובעלות כספית נמוכה כמעט לעל מקום בארץ ולכן תחבורה ציבורית היא פתרון נהדר. מצד שני, לא לכול מקום יש תחבורה ציבורית ובתנאי מזג אוויר מסוימים כמו למשל גשמים עזים בחורף או ימי חמסין בלתי נסבלים בקיץ, הגעה בתחבורה ציבורית יכולה להיות הגעה רווי בסבל.

הסעות לעובדים

הסעות לעובדים הוא הפתרון הטוב ביותר עבור כל עסק או חברה. במידה ויש מעסיק שמעסיק מספר עובדים כדאי מאוד לחשוב על האפשרות זו, על מנת לספק נוחות לעובדים שלו וגם כדי לחסוך בעלויות. בחברות קטנות הסעות כאלו יכולות להיות פחות מתאימות אך אצל המעסיקים הגדולים יש כאן עניין של הגדלת איכות העבודה והנוחות לעובדים שלהם. עובד שמגיע לעבודה בהסעות לא צריך להחזיק כלי רכב נוסף בבית וכך למעשה הוא מוריד עול כלכלי גדול מאוד מהמשפחה שלו.

חיסכון משמעותי בעלויות

הסעות לעובדים יכול להיות פתרון מעולה גם להוצאות נמוכות יותר למעסיקים עצמם. במקום שכל עובד ייסע ברכב הפרטי שלו או יספק דו"ח נסיעות, הסעות כאלו יכולות להיות נוחות הרבה יותר וזולות הרבה יותר. אפשר לקבוע עם חברת הסעות שעות קבועות עם אזורים קבועים וכך שגרת העבודה קלה יותר לכולם. פתרון זה לא דורש התעסקות מיותרת לגבי כל ההחזרים הנדרשים מצד העובדים לגבי הנסיעות וגם העובדים נהנים מכך שהם לא צריכים להוציא כסף ולחכות לו בדו"ח המשכורת.

כיצד מתכננים הסעות לעובדים בצורה נכונה?

כדי לתכנן את ההסעות לכל העובדים שלכם בצורה נכונה יש צורך לראות מה בדיוק שעות העבודה ומאיפה כדאי להוציא את ההסעות. המסלולים יכולים להשתנות לפי העובדים ולא צריכים להיעשות דווקא בצירים המרכזיים. אם יש עוד חברות באזור העבודה שלכם אפשר לתכנן הסכן כלשהו בו החברות יקבעו את ההסעות יחד וכך תוכלו לייעל אותם היטב, כמו גם כלי רכב יעילים וחסכוניים יותר כמו אוטובוסים במקום מיניבוסים וכולה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים