כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 דברים שלא ידעתם על חברת סקודה

יצרנית הרכב "סקודה אוטו" מוכרת בישראל ובאירופה בתור סקודה בלבד, ומלבד רכבים למגזר הפרטי היא מתחרה גם במירוצי ראלי. סקודה זוכה בשנים האחרונות להצלחה בקרב הקהל הישראלי וזאת בשל שילוב בין מחיר נוח למפרט אמין. כפי שנראה בהמשך, ההצלחה של סקודה היא בין היתר גם בזכות מיזוגים שערכה עם חברות רכב גדולות ומפורסמות. למרות ההצלחה של סקודה ואמינות הרכבים, קיימים פרטים חשובים שלא כל הנהגים מודעים אליהם. כדאי לדעת את הדברים הללו מראש, וכך להבטיח רכישה מוצלחת של רכבי סקודה חדשים או משומשים.

18/08/2013

רכבים עם משמעות היסטורית

1. ארץ ייצור – סקודה אוטו היא יצרנית רכב גדולה בצ'כיה. היא הוקמה בשנת 1895 ועברה לא מעט תהפוכות במהלך מלחמת העולם השנייה, אך המשרד הראשי שלה נמצא עד היום בעיר מלדה בולסלב בצ'כיה. המייסדים של סקודה גם הם צ'כים, היא מעסיקה מעל 30,000 עובדים, והמוצר העיקרי שלה הוא כמובן מכוניות.

2. מיזוגים – סקודה שייכת כיום לתאגיד VAG הכולל גם את החברות פולקסווגן, אאודי וסיאט. יודעי דבר טוענים כי המיזוג עם פולקסווגן הוא זה שנתן לסקודה את הדחיפה המשמעותית ביותר בדרך להצלחה, לא רק בישראל אלא גם ברחבי אירופה. פולקסווגן ידועה בתור יצרנית רכב אשר אינה מתפשרת על איכות ומרכב. למעשה, חלק גדול מהחלקים של סקודה משותפים כיום לה ולרכבי פולקסווגן. המיזוג הוא תוצאה של מהפכת הקטיפה אשר נערכה בצ'כוסלובקיה לאחר נפילת הקומוניזם, אשר בא לידי ביטוי בעיקר בתהליכי הפרטה מאסיביים.

3. סקודה וורקס – לא רבים יודעים זאת, אך ההיסטוריה של סקודה כוללת גם את סקודה וורקס: תשלובת תעשייתית ענקית, אשר בשיאה הייתה אחת התשלובות הבולטות באירופה. תשלובת זו עסקה בייצור תותחים כבדים, מרגמות, קטרים, ספינות ועוד. כיום קשה למצוא את ההשפעה של סקודה וורקס על רכבי סקודה, אך מדובר ללא ספק על נתון מעניין המחדד את המקום שתופסת סקודה בהיסטוריית הרכב העולמית.

4. דגמים בולטים – יש מגוון גדול של דגמי סקודה המיובאים לישראל. חלק מהדגמים פונים לשוק המשפחתי, לעומת רכבים אחרים המיועדים עבור אנשי עסקים ומנהלים. הדגמים המצליחים ביותר של סקודה בישראל הם אוקטביה, פאביה ולאחרונה גם הסופרב. אוקטביה היא רכב משפחתי מאובזר וחסכוני בדלק. לעומת זאת, דגמי פאביה נכללים בקטגוריית סופר-מיני, ולכן מתאימים בעיקר לצעירים ולמשפחות בתחילת דרכן. דגמי סופרב הם רכבי מנהלים עם גימור פנימי וחיצוני מפואר.

5. מנועי TSI – סקודה גאה כיום להשתמש בטכנולוגיה חדשנית אשר בעזרתה ניתן לייצר מנועי TSI. במילים פשוטות, ניתן לומר כי מדובר על מנוע בעל נפח קטן המשלב את טכנולוגיית הזרקת הדלק הישירה ביחד עם גידוש אוויר. אלו מנועים קומפקטיים, עוצמתיים ובעלי צריכת דלק נמוכה. הם נמצאים בכל דגמי סקודה החדשים, וגם בחלק משאר הדגמים של החברות בקבוצת VAG.

לסיכום, סקודה תופסת נתח משמעותי משוק הרכב בישראל, ואי אפשר להתעלם ממנה. סקירה היסטורית של החברה וציון מספר דברים שחשוב לדעת עוזרת להכיר אותה מקרוב.

המאמר באדיבות ג.ג.ג. רעננה בע"מ - מוסך מורשה לרכבי סקודה, פולקסווגן, סיאט ואאודי
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים