כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הרצאות העצמה לעובדים

לכל ארגון יש מטרות, אולם כדי להשיג אותן אין זה בלתי נמנע ויש לגייס את העובדים. כיצד תוכלו להפוך את סביבת העבודה לאופטימלית? ומה הקשר בין סדנאות העצמה לעובדים מאושרים? מיד כל הפרטים.

14/12/2017

עובד טוב הוא עובד שטוב לו

עובד טוב הוא עובד שטוב לו
אחד הנכסים הגדולים ביותר של כל ארגון הוא עובדיו, כאשר מחקרים מוכיחים שעובדים מאושרים וחדורי מוטיבציה יגיעו לרמות התפוקה הגבוהות ביותר. הדרך האסטרטגית ביותר ליצירת סביבת עבודה שכזו היא על ידי העצמת עובדים ומתן כלים שיסייעו לעובדים להפיק את המרב מעצמם. לכן, מנהלים רבים ובעלי עסקים השכילו להבין שיש להעשיר את עולמם של העובדים ולחשוף אותם לסדנאות שונות שיעזרו להם למנף את עצמם.

הבחירות הקטנות שעושות הבדל גדול

ישנם סוגים רבים של הרצאות מעניינות ומעשירות. איך בוחרים סדנה אשר מחד תהיה מעניינת ומאידך תיתן השראה לעובדים? זו אכן שאלת השאלות ולמרות שנדמה שהתשובה עשויה להיות מורכבת לא כך הם פני הדברים. הסיבה לכך היא שמאחורי כל סדנה מוצלחת עומד מרצה כריזמטי ולו ניסיון חיים. לכן אל תוותרו על רושם ראשוני. על הסדנה שלא רק להרשים אתכם על הנייר. וודאו שהיא מועברת על ידי אדם ולו סיפור חיים מעצים כי רק אדם כזה יוכל לעורר השראה באחרים.

מה האפשרויות שלכם?

ישנן הרצאות רבות המתמקדות בהעצמת עובדים והמבחר הקיים עשוי להיות מעט מבלבל. כדי להיות ממוקדים עליכם לבחון את הקריטריונים הבאים והם: תקציב, מטרה, סוג האירוע, כמות העובדים, משך ונושא ההרצאה, מיקום. כאשר אתם ממוקדים תוכלו לבנות תכנית אשר תשרת טוב יותר את היעדים שלכם ולבחור את ההרצאה המתאימה ביותר לעובדים שלכם מבין מבחר של הרצאות מעניינות ומעשירות.

איפה מוצאים הרצאות?

באופן כללי, חיפוש ברשת יוביל אתכם אל אפשרויות רבות ומגוונות של הרצאות המתאימות לעובדים. עם זאת, המבחר הרחב עשוי להיות מעט מבלבל ולכן לעיתים מומלץ להיעזר בהמלצות של עמיתים או חברים. כמו כן, לא פעם ההרצאות מועברות על ידי דמויות מוכרות בנוף הישראלי, מה שעשוי להקל על הבחירה במידה משמעותית. דרך נוספת לסנן הרצאות היא על פי נושא ההרצאה עצמה. כדאי לבחור בנושאים אשר מתמקדים בהעצמה ורלוונטיים לכם, לעסק ולעובדים.

מהו רצונם של העובדים?

דרך נוספת לבחור הרצאה לעובדים היא לעשות מעט שיעורי בית בקרב העובדים. שאלו אותם אילו נושאים יכולים לעניין אותם ואילו נושאים הם תופסים כמעצימים. יכול להיות שבעזרת מעט התעניינות תוכלו לצמצם את הרשימה ולבחור בהרצאה שבאמת תהיה מעניינת ואפקטיבית תוך כדי שתיתן מענה לתחומי העניין של העובדים ולעולמם התעסוקתי והתרבותי. כמו כן, חשוב להקפיד שאכן תהיה מידת התאמה בין אופיה של החברה ושל העובדים בה, לבין אופייה של ההרצאה שבוחרים.

אז לסיכום,

יש אינספור הרצאות מעניינות ומעשירות שיכולות להעצים את העובדים וליצור את סביבת העבודה האידיאלית. לכן, אחת לתקופה, חשוב שלא לוותר על פעילות העשרה ולמצוא הרצאה מיוחדת שתמנף את העובדים אל עבר ההצלחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים