כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הפשרת קרקעות בצפון מערב ת"א

תכנית תא/3700, או בשמה הנוסף – "תכנית צפון מערב העיר", עושה שימוש בקרקעות מופשרות מהאזור הצפון – מערבי של העיר על מנת ליצור רובע חדש, מפותח וידידותי. בשנים האחרונות, ישנה עלייה חדה במחירים בענף הקרקעות בפרט, ובשוק הנדל"ן בכלל, ואף ישנה תחזית לעתיד הצופה את המשך העלייה.

16/09/2013
עקב כך, לא מעט משקיעים מחפשים אופציות חלופיות להשקעה במחירים נוחים, כשהאפשרות הפופולארית מביניהן היא הפשרת קרקע חקלאית. הליך הפשרת קרקע לפרויקט עלול להיות ממושך, אבל בתומו הערך של הקרקע נוסק עד כמה מאות אחוזים.
גם קבוצת "אייזנברג גרופ נדל"ן" החליטה להפשיר קרקעות לצורך הפרויקט הגדול והשאפתני שנמצא בתכנון מזה מספר שנים, ובקרוב יצא לפועל.

באיזה שטח מדובר?

השטח המדובר משתרע מנמל התעופה שדה דב בדרום ועד גבול העיר בצפון, לאורך 5 ק"מ של חוף הים. התכנית למעשה מזכירה בהיקפה את העיר ההיסטורית, כששטח התכנון הינו בין רחוב אבן גבירול והים, ומרחוב בוגרשוב עד לירקון. התכנון הוא לשלב את שטחו של נמל התעופה כחלק בלתי נפרד מהרצף העירוני של צפון מערב ת"א, תוך כדי יישום תכנית מתאר מדוקדקת, לאותם שטחים מופשרים הזמינים לפיתוח כל עוד שדה התעופה פעיל. לכן, בשלבים הראשונים, תחום התכנון יכלול שטח העומד על כ – 2,300 דונם מצפון לרחוב פרופס ובין דרך נמיר והחוף, וכ – 800 דונם יהיו עתודת קרקע לתכנון עתידי, לאחר פינוי השדה.

רכישת קרקע מופשרת

מעוניינים לרכוש קרקע מופשרת? כדאי לכם להתייעץ עם מומחים בנושא, שלהם ידע וניסיון רב בתחום. אלה יוכלו לכוון אתכם בתהליך, ויבדקו יחד איתכם האם תוכלו לעמוד בקריטריונים לקיום עסקה. בשל מצוקת הנדל"ן בימים אלה, והרצון לייצר אפשרויות חדשות למגורים, פוטנציאל הרווח מקרקעות מופשרות גדל, ורבים מעוניינים לרכוש אותן – במיוחד כשמדובר בתכנית תא/3700 שנמצאת בשלב תכנוני כה מתקדם, ופוטנציאל ההשבחה של הקרקעות באזור הוא גבוה. גם האפשרות להמשיך להליכי בנייה במקום, יחסוך מהקונים את העלויות הגבוהות של רכישת דירה, והם יזכו לגור במיקום אטרקטיבי במחיר שהינו נמוך באופן משמעותי. מחירה של קרקע לדירה זמינה לבנייה במקום עומד על כ – 2,000,000 ₪.

טיפים לרוכשים קרקע מופשרת

רוכשי הקרקעות הפוטנציאליים, צריכים לבדוק מספר דברים טרם הם נכנסים לעסקה:
ראשית כל, כדאי לכם לבקר במקום על מנת להתרשם ממנו, ולבדוק בהשוואה לתכנון של הפרויקט – מה הולך להיבנות באזור. כך גם תוכלו להעריך את הפוטנציאל הטמון בקרקע. שנית, העריכו את היכולת הכלכלית שלכם – עליכם לקחת בחשבון שמרכיב הזמן הוא לא וודאי, ושהכסף שלכם מיועד להשקעה. כמו כן, לכל עסקת רכישה שכזו ישנן הוצאות נלוות, כמו דמי תיווך ומס רכישה. במידה ואינכם בטוחים שתעמדו בכך, מומלץ לפנות אל איש מקצוע שיבצע את הבדיקה עבורכם. ככל שהמרחב התכנוני יהיה גדול ומאוחד בהסכמים, יהיה לכם קל יותר להתכוונן לתכנון בעתיד ולקבלת זכויותיכם.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים