כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הגרפולוגיה מסייעת לכם לבחור מועמדים לעבודה

משימת סינון ובחירת המועמדים למקום העבודה שלכם, יכולה להיות משימה לא פשוטה בעליל. אם כך, מדוע לא להזמין מומחה גרפולוגיה שיבצע ניתוח לכתב היד של המועמדים, ויסייע לכם? פרטים בהמשך המאמר

10/02/2014
כל מקום עבודה, נדרש למיין בין מספר מועמדים, אשר מבקשים להתקבל אליו. מצד אחד, הדבר מאפשר לכם כמנהלים ואנשי כוח אדם, לבחור את האנשים האיכותיים והמתאימים ביותר לעבודה. מצד שני, האם מראיון אישי ובחינת קורות חיים, אפשר ללמוד הכל על מידת ההתאמה של אדם למשימה? מצד שני, יש לכם משאבים מוגבלים לבחינת כל המועמדים, ואם מדובר על עשרות מועמדים, המשימה קשה פי כמה. על כן, אתם זקוקים לאמצעי עזר מסוימים. כיום, הפניה למומחי גרפולוגיה, שיאבחנו את כתב היד של המועמדים, מאפשר לכם לבצע עבודת סינון הרבה יותר מתאימה. אז מה הגרפולוגיה יכולה לגלות?

כך הגרפולוגיה פועלת במקום העבודה

בחינת תכונות אופי - ראשית, העיקרון הבולט של גרפולוגיה בכלל, וגרפולוגיה תעסוקתית בפרט, הוא שדרך כתב היד, ניתן לעמוד על קווי האופי השונים של האדם. כתב היד יכול להבהיר לנו האם מדוב רעל אדם מסור ומאורגן, או אדם מפוזר; האדם מדובר על אדם קפדני שחושב בהתאם לכללים, או אדם שנוטה לפרוץ את המחשבות שלו מחוץ למסגרת; האם זה אדם שרואה את עצמו כחלק מקבוצה, או אדם שרואה את עצמו כמנהיג. אלו הן רק דוגמאות אחדות למה שניתוח גרפולוגי של כתב היד יכול לגלות. כמובן שאין כאן תכונות טובות או רעות - ויש תכונות שפשוט מותאמות יותר למקומות עבודה מסוימים.

בחינת יחסי אנוש - עוד תחום אשר גרפולוגיה תעסוקתית תוכל לבחון, הוא תחום יחסי האנוש. עבור חלק ניכר ממקומות העבודה, הדבר הוא קריטי. העובדים נדרשים להסתגל לסביבה חדשה, ולעבוד בשיתוף פעולה עם דרגים מקבילים, כפופים ועליונים. דרך כתב היד, אפשר לעמוד על יחסי האנוש של המועמד - האם הוא אדם נינוח או אדם עקשן. האם מדובר על אדם שמנסה לפשר בין צדדים, או דווקא אוהב ליצור עימותים, וכיו"ב. הדבר מאפשר לבצע סינון איכותי וקפדני יותר.

מיקוד אזורי חיכוך - לכל אדם כידוע, יש מעלות וחסרונות ואיש לא מושלם. השאלה היא אילו מנקודות החיכוך באופיו של האדם, יבואו לידי ביטוי בעבודה, אם בכלל. לא כל חסרון באופיו של האדם, הוא בהכרח נקודת חיכוך משמעותית בעבודה שאליה הוא מועמד. ניתוח גרפולוגי מעמיק, יוכל להבהיר למנהלים מהן נקודות החיכוך הרגישות של האדם, ולנתח האם דבר יכול להשפיע על אופן העבודה שלו, ואם כן - באיזה מובן.

איך הניתוח מתבצע?

איך הניתוח מתבצע?
ניתוח של גרפולוגיה תעסוקתית למקומות עבודה, מתבצע די בקלות. המועמדים נדרשים לכתוב בכתב ידם כמה פרטים מקורות החיים שלהם. לרוב, אין צורך בקורות חיים מלאים, אלא בעיקר פרטים יבשים, וכן פרטים ספורים על השכלה וניסיון תעסוקתי. לרוב, די ב 20 שורות, בכדי לבצע ניתוח גרפולוגי איכותי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים