כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אישור כיבוי אש לעסק חדש

אישור כיבוי אש הוא אחד האישורים החשובים ביותר שהעסק שלכם יצטרך לקבל. כיצד ניתן לקבל אותו?

16/12/2018

מדוע צריך אישור כיבוי אש לעסק?

מדוע צריך אישור כיבוי אש לעסק?
יש נזקים רבים מאוד שיכולים לקרות לכל עסק ועסק. רעידות אדמה, אירועים חבלניים עוינים והרשימה עוד ארוכה מאוד בעיקר במדינה כמו ישראל. יש בעיה אחת שלא אופיינית רק לישראל אלא לכל העולם והיא בעיית השריפות. אולי שריפות בבנייני מגורים נראות לכם כמו עניינים נדירים יחסית אך זה ממש לא כך, כאשר בעולם העסקי השריפות נפוצות הרבה יותר. כמו כן צריך לזכור שעסקים יכולים להיות גם מפעלים גדולים שבהן הסכנה לשריפות הרבה יותר גדולה. כדי שהנוכחים שנמצאים במקום,יהיו מוגנים, יש צורך לקבל אישור כיבוי אש כחלק מתהליך קבלת רישיון העסק.

מי מעניק את אישור כיבוי האש לעסק?

תהליך רישוי עסקים הוא תהליך ארוך שיכול להיות מורכב מאוד, תלוי כמובן בסוג העסק, אם כי את אישור כיבוי האש תוכלו לקבל במהרה אם תפעלו לפי כל הנהלים. מי שמעניק את אישור כיבוי האש היא רשות הכיבוי וההצלה שתשלח את הבודקים שלה כדי לוודא שהעסק כשיר לקבלת האישור. את האישור רשות הכיבוי וההצלה מספקת לפי סוג העסק וכמובן לפי המבנה שבו הוא נמצא וזאת על פי חוק תכנון ובניה, חוק רישוי עסקים והתקנות השונות שקשורות בעסק או במיקומו. האם אופי הפעילות העסקית ומטרת העסק משפיעה על קבלת האישור?

האם יש כמה אישורים לעסק?

יש כמה סוגי אישורים לעסקים שונים כאשר אחד הפרמטרים שקובעים את סוג האישור ואת רמת המורכבות שלו, או במלים אחרות את ההכנות והאמצעים לכיבוי שריפות שצריכים להיות בעסק. סוג העסק משפיע על רמת הסכנה שלו כאשר יש עסקים שיש בהם סבירות גבוהה יותר לשריפה ויש עסקים שפחות. למשל, מטבח תעשייתי יכול לגרום לשריפה בסבירות גבוהה יותר מאשר קיוסק. קיוסק יכול להיות ברמת סיכון גבוהה יותר בגלל שיש בו תנורים ופלטות מאשר סוכנות נסיעות. אם נשווה מפעל גדול או מקום שיש בו דלקים למטבח נגלה שהוא מסוכן יותר וכן הלאה.

אז איך מקבלים את האישור?

כדי לקבל אישור כיבוי אש לעסק חדש יש צורך להגיש את הבקשה לרשות המקומית כאשר היא תאשר את הבקשה מול כוחות הכיבוי וההצלה. התכנית צריכה לכלול פרטים רבים כמו למשל ציוד כיבוי האש שנמצא במבנה והמערכות שיש בו לגילוי אש ועשן, סוג חומרי הבנייה ששימשו לבניית המבנה, פתחים ליציאות חירום ודרכי מילוט, או פתחים לאוורור אם יש. כמו כן יש לציין את לוחות החשמל שיש בעסק ואת המיקום שלהם, יש צורך למנות את מערכות המים שיש במקום כמו למשל ברזי כיבוי אש וספרינקלרים וכולי.

מה הדרישות של רשות הכבאות?

רשות הכבאות הארצית היא בסופו של דבר הגוף שאוכף את נושא כיבוי וגילוי האש ויש לה דרישות מחמירות במיוחד. הדרישות שלה אולי לא יהיו מובנו לעסק עד הסוף אך בסופו של דבר ברגע האמת הן יאפשרו לעסק להתמודד עם השריפה. למשל, רשות הכבאות הארצית מתחשבת בסוג המבנה, בכמות האנשים שיש בו, בצפיפות המבנה, סוג הפעילות העסקית של העסק וכן הלאה. את הדרישות הללו אתם לא יכולים להבין לגמרי לבד והסיכוי שתצליחו לאכוף אותם בלי יועץ חיצוני קטן מאוד. לכן יש לחפש חברת ייעוץ ובטיחות שמתעסקת בתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים