כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השפעת חוסר שינה על עבודתכם

מה החשיבות הגדולה שיש באיכות השינה שלנו? עד כמה זמן משפיע על עבודתנו? מה הדרכים לשמירה על טיב ואיכות השינה כל זאת ועוד כלים נוספים במאמר המפורט הבא שלפניכם.

17/12/2018

עד כמה השינה חשובה לאיכות חיינו?

עד כמה השינה חשובה לאיכות חיינו?
כולם יודעים עד כמה השינה חשובה לאיכות חייהם אך בני האדם שלא ישנים טוב מתחלקים לשניים: האנשים ההגיוניים מכירים בכך שחוסר שינה פוגע מאוד בחייהם ואפילו מסוכן לבריאות והם מנסים לשפר את המצב שלהם או לפחות מתלוננים עליו, והחלק האחר של האנשים מכחיש את זה וטוען שהוא אנרגטי בדיוק באותה המידה. יש לכך חשיבות רבה מאוד לאיכות החיים כיוון שחוסר בכך לא מאפשר לגוף להשלים את התהליכים הטבעיים שהוא חייב לבצע בשעות בהם גופכם רפוי והמערכות נחות. השרירים והעצמות יכאבו ויהיו חלשים, יורגשו חוסר ריכוז, חולשה ממושכת והמצב רק יחמיר.

כיצד חוסר שינה משפיע על העבודה?

כל התוצאות שמנינו בסוף הפסקה הקודמת שליליות במיוחד אך יכול להיות שזה לא יטריד אתכם אם זה משפיע על שעות הפנאי שלכם. עם זאת, כאשר חוסר הזה יפגע בעבודה שלכם זה סיפור אחר לגמרי. בין אם אתם נותנים שירות מול אנשים, נותנים שירות בטלפון, עובדים מול מחשב כל היום, צריכים לנהוג בדרכים או לעשות דברים חשובים שכרוכים בחישובים ושרטוטים, חוסר שינה יפגע בכם מאוד. כאשר אתם לא ישנים טוב אתם לא מרוכזים וזה רק עניין של זמן עד שתעשו טעויות של חוסר ריכוז. כמו כן אתם יכולים להיות עצבניים ואף לישון בזמן העבודה.

מה משפיע על איכות השינה?

די ברור שאם תהיו ישנוניים בעבודה זה רק עניין של זמן עד שתכירו בבעיה ותהיו חייבים למצוא פתרון הולם. לכן חשוב מאוד לא לדחות את חיפוש הפתרון ולהתחיל לעבוד עליו כבר מהיום, לפני שיפטרו אתכם או יקראו לכם לשימוע.

השלב הראשון בפתרון

הוא להבין מה הגורמים שמשפיעים על איכות השינה שלכם. זיהום אור יכול להשפיע על איכות השינה ולכן חשוב למנוע כניסה של אור לחדר שלכם בכל מחיר. צפיפות בחדר יכולה גם היא להשפיע ולכן יש לרווח את החדר עד כמה שניתן ואפשר. גם רעשים מפריעים מאוד אך לא תמיד ניתן לשלוט עליהם, אך חלונות מבודדים אקוסטיים יכולים לעזור. תזונה לא נכונה לפני השינה יכולה לפגוע באיכותה ואף לגרום לקשיים רבים בהירדמות. לחץ נפשי גם מזיק מאוד ולכן יש לשקול כל מיני פעולות מדיטציה או רוגע נפשי אחר לפני ההירדמות.

מזרונים איכותיים ישפרו את חייכם

יש עוד גורם אחד שמשפיע מאוד על השינה שלכם והוא המזרון. אולי לא חשבתם על הכיוון הזה אך ללא ספק מזרון רע יפגע מאוד באיכות השינה אפילו אם כל שאר התנאים יהיו מושלמים. הבעיה היא שלא תמיד תבינו שזה המזרון, אך אחרי שתשכבו על מזרון איכותי כמו אצל אלוף המזרונים תבינו את השוני. תוכלו לקנות מזרון איכותי במרון מזרונים ותוכלו לקבל גם תקופת ניסיון עליו כדי שתבחרו בביטחון מלא. מזרון איכותי יכול לגרום לכם לישון כמו תינוקות, ואם יש מוצר ששווה להשקיע בו בחדר השינה זה מזרון שמתאים לכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים