כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עורך דין לענייני משפחה תחומי התמחות

יש לא מעט תחומי התמחות מעניינים בעולם המשפטים אך גם כאשר תבחרו את ההתמחות שמתאימה לכם, יהיו עוד התמחויות קטנות יותר שבהם תצטרכו לצבור ניסיון. את ההתמחות תוכלו לבחור לפי שיקולים אישיים, מקצועיים או כספיים אך כאשר מדובר על ענייני משפחה, הכל יהיה רווחי ומעניין.

11/03/2019

עורך דין שמתמחה בצוואות

עורך דין שמתמחה בצוואות
יש משרדי עורכי דין שיבחרו שלא התמחות בנושא מסוים ויש משרדי עורכי דין שירצו להתמחות בעיקר בנושא אחד. יש עורכי דין שמתמחים בהתמחות מסוימת כי היא קטנה ופשוטה ויש כאלו שיוותרו עליה כי היא לא רווחית. אפשר לומר כי משרד עורכי דין לענייני משפחה כמעט בוודאות יתמחה בענייני צוואות בעיקר משתי סיבות. ראשית, התמחות בצוואה יכולה להיות פשוטה מאוד הרי מדובר בהליך די ברור שלא מצריך יצירתיות גדולה, כאשר יש סעיפים די ברורים שצריך להתייחס אליהם. שנית, מדובר בתחום רווחי בגלל השכיחות שלו כאשר כל אדם צריך צוואה. כמו כן ההתעסקות בצוואה קטנה מאוד.

תחום הגירושין הנפוץ ביותר

אז דיברנו על אחד התחומים הנפוצים ביותר, תחום הצוואות, אך יש תחום אחד שהוא לא ענין טבעי כמו מוות שנפוץ מאוד בעצמו והוא הגירושין. תחום הגירושין בישראל פורה מאוד וזה דבר שלילי ביותר. אולי זה קורה כי אנשים לא סגורים על עצמם ומתחתנים בגלל שיקולים אחרים אך זה לא ממש משנה לעורכי הדין שנהנים מלקוחות רבים. עם זאת צריך לזכור כי תחום הגירושין דרוש ידע רב, יצירתיות, רגישות, יחסי אנוש מעולים וכמובן רהיטות ברמה הכי גבוהה מול השופט. דיונים בנושאי גירושין יכולים להיות טעונים מאוד ולכן יש פערי מחיר גדולים מאוד בין משרדי עורכי הדין השונים שעוסקים בתחום.

גם תחום הגישור חשוב ביותר

אחרי שדיברנו על אחד התחומים הפופולריים ביותר בישראל בנושא ענייני המשפחה, גירושין, הגיע הזמן לדבר על תהליך די דומה, הגישור. אמנם הוא מזכיר מאוד את תחום הגירושין אך יש בו הבדל משמעותי אחד, הוא מתבצע מול שני ביחד. הגישור בין בני הזוג חשוב לטובת כולם, גם לטובתם, גם לטובת הסביבה שלעתים לא תדע כיצד להגיב לתהליך גירושין קשה וטעון, וכמובן לילדים אם יש. תחום הגישור דורש התמחות מיוחדת מעורכי הדין והדגש הוא לא רק על המקצועיות בתהליך שהיא הבסיס להכול, אלא גם לעניינים הרגשיים והסולידריות שיש להפגין.

הסכמי חיים משותפים טרום חתונה

אחרי שדיברנו על גירושין על גישור יש צורך לדבר על תחום פחות נפוץ אך לא פחות חשוב. הסכם חיים משותפים יכול להיערך על ידי עורך דין לענייני משפחה ממש כמו הסכם ממון שהוא המוכר יותר. הסכמים אלו נועדו להסדיר את העניינים בין בני הזוג לפני או אחרי החתונה, כאשר אפשר לחתום עליהם גם בלי חתונה רשמית , זהו הסכם חיים משותפים. אמנם המשימה נראית קלה אך היא יכולה להיות משמעותית מאוד בהמשך חייהם של בני הזוג.

אלימות והטרדות בתוך המשפחה

אם יש נושא כאוב יותר מפירוק של התא המשפחתי והתחלה של חיים חדשים, היא אלימות במשפחה. אלימות לא חייבת להיות פיזית, היא יכולה להיות גם מילולית. לעתים ישנה התעללות על רקע מיני שהיא נחשבת לקשה ביותר, אפילו יותר מאשר מכות, כיוון שהיא פוגעת מאוד בנפש של אותו אדם ובדימוי העצמי שלו בצורה קשה. חשוב לזכור כי מקרים אלו דורשים רגישות יתרה כיוון שלעתים אותו אדם יפנה לעורך דין וירצה לתבוע אך יפחד מאוד. במקרים אלו יש צורך לערב גם את המשטרה מה שיוצר כמובן סיבוך גדול יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים