כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה היא חשיבותם של כלונסאות? על רעידות האדמה החזקות

רעידת אדמה (או רעש אדמה) היא תופעה גאולוגית, אשר נוצרת כתוצאה מנדידת יבשות. לצערנו, עם כל הטכנולוגיה המשוכללת אשר עומדת לרשותנו כיום, עדיין אין אופציה לחזות מראש רעידת אדמה. רעידות אדמה קלות מתרחשות לעיתים קרובות בכל מיני מקומות שונים ברחבי הגלובוס, אך גם רעידות חזקות עשויות להגיע בהפתעה ולגרוס לנזק רב לנפש ולרכוש.

18/02/2014

על רעידות אדמה חזקות

רעידה חזקה מוגדרת כרעידה כזו אשר עוצמתה הנמדדת בסולם ריכטר עולה מעל דרגה 6. כאשר מתחרשת רעידת אדמה חזקה צפויות לקרות שני סכנות עיקריות: הראשונה היא התמוטטות של מבנים וגשרים, הרלוונטית יותר למוקד רעידות ביבשה, והשנייה היא גלי ים עזים המכונים צונאמי, הרלוונטית יותר למוקד רעש בים. הנה כמה דוגמאות לרעידות החזקות ביותר שהתרחשו בעולם ואלה הן:

• ב 26 בדצמבר שנת 2004 התרחשה אחת מהרעידות החזקות ביותר בעולם בדרום מזרח אסיה. עוצמתה נמדדה על דרגה 9.1 בסולם ריכטר, שנחשבת לאחת הדרגות הגבוהות לרעידות אדמה שהעולם ידע. היא הביאה איתה גלי צונאמי אדירים שגרמו להרוגים רבים.

• בשנת 2010 ב 12 בינואר התרחשה רעידת האדמה בהאיטי, אשר נחשבת גם היא לאחת הרעידות החזקות שהתרחשו בעולם. עוצמתה הייתה 7 בסולר ריכטר, והיא גרמה להתמוטטות של שכונות שלמות ובתים רבים שלא תוחזקו כראוי. ברעידה נהרגו מעל ל 230 אלף איש.

ב 1976 התרחשה רעידה עצומה בטאנגשאן שבסין. עוצמתה הייתה 8.2 בסולם ריכטר, ומספר ההרוגים היה מעל 400,000 ברעידה זו.

חשיבותם של כלונסאות

חשיבותם של כלונסאות
קידוחי כלונסאות הם קידוחים של יסודות יציבים אשר קודחים עמוק אל הקרקע עליה הבניין נבנה. כלונסאות הם בעצם סוג של מתכות חזקות המקובעות בבטון יצוק כאשר כל תשתית המבנה מחוברת ונשענת עליהן. מטרתן העיקרית היא כמובן למנוע קריסות של בניינים ברעידות אדמה. הן נחשבות לכלי יעיל שיכול לעזור במקרה של רעידות אדמה. אין לדעת בוודאות כמה עוזרים קידוחי כלונסאות, אך בסופו של דבר הם לא מזיקים, כך שהם בהחלט מומלצים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים