כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השכנים עושים חור בראש? כדאי לשקול בידוד אקוסטי

החיים בבית דירות משותף יכולים מצד אחד להיות מאוד נעימים וחברתיים, אך מצד שני גם מאתגרים, בעיקר בכל הנוגע לבידוד רעשים. בידוד אקוסטי הוא בהחלט אחד האמצעים להתמודדות עם הבעיה.

27/02/2014
חיים בבית משותף בו מתגוררים מספר דיירים בדירות הסמוכות אינו דומה כלל וכלל לחיים בבית פרטי מטבע הדברים. יש להיערך לכך שאתם חשופים לקולות ורעשים כאלה ואחרים לאורך תקופת המגורים שלכם במקום מן הסתם. רעש מן השכנים הוא אחד הגורמים העיקריים לפגיעה באיכות החיים. במאמר הבא נסביר איך אפשר למנוע מהרעש הזה לחדור לחלל המוגן של הבית.

כל מי שגר בקרבת שכנים יודע שרעשים קטנים יכולים להפוך לסיוט מתמשך. הסיבה לרעשים הללו היא לרוב היעדר בידוד, היוצר מצב בו הדים נשמעים למרחק. יתרה על כך, בדירות ישנות לא שמים דגש על הנושא של בידוד ולכן השכנים מפריעים אחד לשני על בסיס יומי.

כדאי לשקול בידוד אקוסטי לבית כדי ליהנות מיתרונות רבים. ראשית, בידוד מן הסוג הזה מבטיח שיפור משמעותי באיכות חיים. לא צריכים להיות הורים לילדים קטנים על מנת לזהות את ההבדל בין בית מבודד מבחינה אקוסטית לבין דירה ישנה, רועשת ולא נוחה. שנית, הוספת בידוד אקוסטי מעלה את ערך הנכס בטווח הקצר והארוך. המשמעות היא השקעה חד פעמית במוצר משתלם ואטרקטיבי.

חומרי בידוד רלוונטיים עבור בתים פרטיים

יש הרבה סוגים של חומרי בידוד המתאימים עבור בתים פרטיים:

- קלקר או פוליפאן
- צמר זכוכית
- צמר סלעים
- פלציב
- יריעות אלומיניום ויריעות אקוסטיות
- ספוג מלמין

המטרה העיקרית של בידוד אקוסטי בבנייה היא להקטין את מעבר אנרגיית הקול בין שני חללים, או להקטין את ההד בתוך חלל אחד קיים. לפיכך, בידוד אקוסטי לבית לא רק מונע רעשים מהשכנים אלא גם משפר את האקוסטיקה בתוך הדירה וחדרי השינה. בעזרת בידוד אקוסטי ניתן למנוע מצב בו הורים ערים בסלון מפריעים לילדים בחדר, או להיפך.

לסיכום, בידוד אקוסטי משמש למניעת מטרדי רעש מהשכנים ועבורם, הוא יעיל בחדרי אימון למוזיקאים וניתן לשלב אותו גם עבור הנגשת בנייה לאנשים עם לקות שמיעה או ריכוז.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים