כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תואר כדרישה להעסקת סטודנטים

מנתוני לוח דרושים של אתר madas עולה כי יותר ויותר מעסיקים במשרות נחשקות דורשים לימודי תואר שני כתנאי להעסקת עובדים.

06/07/2008

התחומים בהם נדרש תואר שני

בבדיקה שכללה ניתוח עשרות מודעות מלוח דרושים באתר הלוחות madas, נמצא כי בתחום המדעים, שליש מהמעסיקים דורשים כתנאי הכרחי לקבלה לעבודה כי המועמד יהיה בוגר תואר שני ו 80% מתוכם מציינים את הדרישה לתואר שני כדרישה ראשונה מבין כלל הדרישות לקבלה לעבודה (בהשוואה לפרמטרים כגון נסיון, שפות, תכונות אישיות ועוד).
מגמה זו בולטת גם בתחום משאבי האנוש ובעיקר במשרות בתחום הייעוץ הארגוני, שם כרבע מן המעסיקים מציינים את התואר השני כדרישה הכרחית לקבלה לעבודה ויותר ממחציתם מציינים את התואר השני כדרישה המעניקה עדיפות על פני מועמדים אחרים.
נתון אולי מפתיע הינו בלוח המנהלים/בכירים, שם רק כ 11% מן המעסיקים ציינו את התואר השני כדרישה הכרחית לקבלה לעבודה ומתוכם כמעט אף אחד לא ציין זאת כדרישה ראשונה מבין כלל הדרישות לקבלה לעבודה (הדרישה הראשונה ב 90% מהמשרות הבכירות הינה נסיון).

תואר שני למנהלים ובכירים

נתון זה אינו כה מפתיע כפי שאולי נדמה ממבט ראשון. מנהלים ובכירים הינם לרוב אוכלוסייה מעט מבוגרת יותר ובפרספקטיבה למה שהיה נהוג בתקופת לימודיהם האקדמיים, התואר השני לא היה כה נפוץ כפי שהוא אולי היום. כמו כן, בסוג המשרות הזה המשקל שניתן לנסיון המקצועי הינו כבד הרבה יותר מן המשקל שניתן לקיומו של תואר שני.

מתוך מודעות לוח דרושים , כמות המשרות להן תואר שני מהווה דרישה הכרחית:

מתוך מודעות לוח דרושים , כמות המשרות להן תואר שני מהווה דרישה הכרחית:
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים