כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קניית דירה

דירה מוצלחת היא כמו עסק מצליח- נגזרת של האזור והמיקום המדויק של הנכס. בבחירת אזור המגורים לצורך קניית דירה יש פרמטרים רבים שכדאי וצריך לשים להם לב.

10/08/2008
קניית דירה איננה דבר של מה בכך, הדבר לרוב מצריך התעסקות מאוד גדולה החל ממציאת הדירה ובדיקת הדירה, דרך הבירורים והסידורים בנושא הלוואה ומשכנתא ועד מעבר לדירה החדשה. כל הנושאים הללו הופכים את נושא קניית הדירה למשהו גדול וחשוב מספיק המצריך ומחייב חשיבה ותכנון של כל הפרטים עד דק. אנחנו באתר madas החלטנו לאגד לכם את כל הכלים והשירותים הנדרשים לפני ואחרי שרוכשים את דירת חלומותיכם; והפעם איך בוחרים את מיקום הדירה?

כסף לקניית דירה

לעיתים הרצונות שלנו בעת קניית דירה מהווים פרמטר משני לעומת המציאות הכספית שבה אנחנו נמצאים. רובנו היינו מעדיפים לקנות דירה צמודת קרקע בהרצליה פיתוח או במקום יוקרתי ואורבאני אחר אולם לא תמיד נוכל להרשות זאת לעצמנו. לכן לפני שמחפשים מיקום לדירה יש צורך לבדוק כמה כסף עומד לרשותכם ומהם החזרי המשכנתא בהם תוכלו לעמוד. לצורך כך תוכלו להיעזר ב-מדריך ללקיחת משכנתא של madas. לאחר שתבדקו את הנושא הכספי תוכלו להתחיל לחפש דירה למכירה על פי הפרמטר הכספי.

הסביבה

לפני שבוחרים את הדירה יש לבצע הערכה של הסביבה / שכונה שבה רוצים לגור. סיבוב רגלי ברחובות האזור, בחינת אמצעי התחבורה הציבוריים, במקרה של משפחה צעירה מומלץ לברר מרחקי הליכה מהגן ומבית הספר, לבחון האם יש מפגעים תברואתיים באזור ואף לברר מול העירייה מהי תדירות פינוי האשפה וניקוי המדרכות באזור. תמצאו שכנים אשר גרים באזור ושאלו אותם שאלות על רמת המחייה והאנשים אשר גרים בו. דבר נוסף שניתן לעשות הוא לבדוק את איכות הסיבה ואיכות האוויר. אם אתם סובלים מאסטמה או לילדכם יש קשיי נשימה תגלו שיתכן הבדל מאוד משמעותי אף באותה עיר.

מה יקרה אחרי קניית הדירה?:

מכיוון שעתודות הקרקע במדינת ישראל הן לא מהגבוהות והבנייה יחסית צפופה מומלץ לבדוק האם האזור בו אתם רוצים לקנות דירה עתיד לשינויים. יש לבדוק האם מתוכננת בנייה לגובה או בניית רבה של בניינים נוספים, מרכזים מסחריים, מבני ציבור או אף כביש חדש. את הפרטים הללו ניתן לבדוק ברשות המקומית, בוועדה המקומית לתכנון

קירבה או ריחוק

קרבה או ריחוק משמשים כפרמטר הכרחי בבחירת אזור המגורים. יש כאלה אשר יעדיפו קניית דירה קרוב להורים על מנת שאלה יוכלו לבצע שרותי שמרטפות בילדים, ולעומתם יש כאלה אשר יעדיפו לעבור לגור ליד מקום העבודה. בשנים האחרונות ישנה מגמה של אנשים המעדיפים לקנות דירה ליד תחנת רכבת או פיתרון תחבורתי אחר אשר יוביל אותם בנוחות וללא פקקים לעבודה ולעדיף מגורים על פי מד איכות הסביבה, איכות החינוך לילדים וקירבה לחברים ולמשפחה.

המיקום של הדירה לקנייה

כשבוחרים את הדירה עצמה יש לחשב על הרצונות והצרכים הן לטווח הקצר והן לטווח הרחוק כמו צורך בחדרים לגידול משפחה או חדר עבודה אופציונאלי. יש לבדוק מי בנה את הבניין והאם הבניין שופץ בעבר, הם יש חניה ליד הדירה. ישנה חשיבות לראות את הדירה בפרקים שונים לאורך היום לצורך בדיקת משתנים כמו רעש ביום מבית ספר בסביבה או מפעילות תחבורתית שונה באזור. כמו כן ישנה חשיבות בבדיקה דרך חלונות הדירה האם יש שדה פתוח המיועד לבניה או תחנת אוטובוס הישר מתחת לחלון חדר השינה. גם אם הדירה הראשונה נראית לכם יש חשיבות להתבונן במספר דירות על מנת לקבל תמונת רוחב מספקת על הדירות הפנויות באזור.

אושר ועושר

קניית דירה היא סיפור של אושר ועושר- מציאת האיזון בין היכולות הכלכליות שלנו לבין הדברים שיעשו אותנו מאושרים. אחרי הכול אתם לא רוכשים רק דירה אתם רוכשים בית: מקום שהוא "מבצרו של אדם" ועליכם להרגיש שם בחמימות ובנוחות מלאה. ולכן בסופו של יום בבחירת דירה למכירה יש חשיבות לא רק ל-"מוח" ולפרמטרים הקרים אלא גם ל"לב" ולתחושות שהבית החדש יוצר אצלכם.

קבלת סיוע משפטי

סיוע משפטי מקצועי יאפשר לכם לקנות דירה "בראש שקט". להתייעצות עם עורכי דין מומחים בתחום עסקאות מכירת דירה בקרו באתר zap דפי זהב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים